info@solutera.com.tr
Kamu Şebekeleri

Arka Plan

Modern güç geliştirmenin uygulamasını ve talebini hedefleyen Cilico çözümü, çeşitli çalışma senaryolarının uygulanması yoluyla verimli çalışmayı ve gerçek zamanlı bilgi etkileşimini gerçekleştirir, yönetimi ve işletimi daha kolay hale getirir ve enerji endüstrisine akıllı dönüşüm getirir.


Çözüme Genel Bakış

Cilico elektrik şebekesi genel çözümü, çeşitli çalışma senaryolarının uygulanması yoluyla verimli çalışma, gerçek zamanlı bilgi etkileşimi sağlar ve yönetimi ve işletimi daha kolay hale getirir.

Denetim noktalarının bilgilerini tanımlamak için barkod, RFID, GPS ve diğer teknolojilerle birleştiğinde, geri bildirim sitesi koşullarını kaydeder, verimli etkileşimin yönetimini ve uygulanmasını sağlar, arıza oranını azaltır ve iş verimliliğini artırır.

Varlıkların RFID yoluyla yönetimi, varlık ömrünün ve personelin yönetimini büyük ölçüde iyileştirir, böylece varlık yönetimi maliyetlerini azaltır.

Uygulamalar

Enerji Hattı Kontrolü | Güç Dağıtım Kontrolü

Akıllı Şebeke | Sabit Kıymetler Envanteri

Enerji Hattı Kontrolü  

Denetim çalışması, hattın sorunsuz çalışmasını sağlamak için önemli bir önlemdir ve denetim personelinin her noktayı periyodik olarak denetlemesini gerektiren zaman açısından etkilidir. RFID uygulaması, denetimleri daha verimli hale getirir. Denetim noktası, denetim noktasının temel bilgilerini kaydeden bir RFID etiketi kurar ve personel, etiket içeriğini mobil bilgisayar aracılığıyla gerçek zamanlı olarak okur. Denetim bilgileri, yönetim ofisine iletilir. ağ ve denetim bilgileri, denetim verimliliğini artırmak ve denetim hakkında bilgi edinmek için zamanında işlenir.

Güç Dağıtım Kontrolü

Güç dağıtımı, güç iletimi sırasında da kritik öneme sahiptir. Dağıtım istasyonu, saha bilgileri için RFID etiketleri kurar. Müfettişlerin etiketleri okuması ve sahadaki ekipmanın çalışmasını kontrol etmesi gerekir. Saha inceleme bilgilerini kablosuz olarak yönetim ofisine ahize aracılığıyla iletin ve ekipman arızasının neden olduğu saha arızasını önlemek için inceleme bilgilerini zamanında işleyin.

Akıllı Şebekeler

Elektrik şebekesinde RFID uygulamasında, RFID etiketleri ile birlikte mobil bilgisayar kullanılmaktadır. Geniş okuma mesafesi nedeniyle, geleneksel iş akışlarına kıyasla iş verimliliğini büyük ölçüde artırır ve manuel veri hatalarını azaltır. Bu arada, GPS ile iş ilerlemesini gerçek zamanlı olarak izleyebilir.

Sabit Kıymetler Envanteri

Regularly identify the fixed assets, facilitate asset management and inventory, and reduce capital waste.

Track and monitor fixed assets at anytime and anywhere (Pending, scrapped, deactivated).


Faydalar

Geleneksel çalışma yöntemleriyle karşılaştırıldığında, iş verimliliğini ve veri doğruluğunu büyük ölçüde artırır

Personel iş yönetimini sağlamak ve denetim verimliliğini artırmak için RFID'yi siteyle eşleştirin

Periyodik denetimler, ekipman güvenliğini sağlamak ve arıza oranlarını azaltmak için ekipmanı etkin bir şekilde uygular

Kaynakların rasyonel kullanımını kolaylaştırmak ve kayıpları azaltmak için etkin varlık yönetimi.

İlgili Ürünler
Diğer Uygulamalar
İletişim

Yeni ürünlerimiz ve haberlerimiz için abone olun