info@solutera.com.tr
Akıllı Sağlık

Arka Plan

Küresel bilgi teknolojisinin gelişmesiyle birlikte, İnternet sağlık hizmetleri giderek küresel olarak büyüdü ve genişledi. Veri görüntüleme, önümüzdeki birkaç yıl içinde daha fazla tıp kurumu mobil uygulamaları devreye alacak.

Zamanında ve verimli bir veri toplama terminali olarak özel mobil bilgisayar, hasta bilekliklerine, ilaç etiketlerine, numune etiketlerine vb. barkod tanıma ve RFID teknolojisi uygulanacak. Bilgisayar aracılığıyla etiket bilgilerini tarayın, hastaneye kabul, klinik tedavi, muayene, ameliyat ve acil durum gibi farklı durumlarda bilgilerin toplanmasını ve yüklenmesini hızlı ve doğru bir şekilde tamamlayın, doktorların kapalı döngü yönetimini gerçekleştirin, sipariş yürütme ve hemşirelik güvenliğini artırın.


Çözümler

CILICO, mobil hemşirelik için mobil bilgisayar konseptinin başlatıcısı ve öncüsüdür. Aynı zamanda, barkod tarama, UHF RFID ve NFC gibi veri toplama işlevlerini entegre eden sektördeki ilk mobil bilgisayar üreticisidir, tek bir cihaz birden fazla veri toplamayı gerçekleştirebilir, hastanelerin kağıtsız ve akıllı tedavi ve yönetim elde etmesine yardımcı olabilir; hemşirelerin ayakta durma pozisyonundan hasta yatağına kadar olan son 50 metre bilgisinin işlenmesi çözüldü.

Ürün, dünya çapında 75 ülke ve bölgede 500'den fazla profesyonel tıp kurumunda kullanılmış ve müşterilerden yaygın güven ve övgü kazanmıştır.


Uygulama Senaryoları

Mobil Hemşire | Intravenöz İlaç Dağıtımı Merkezi | Tıbbi Atık Yönetimi

Personel Yönetimi | Kıyafet Yönetimi

Mobil Hemşire

İş Sahnesi

Mobil hemşirelik, elektronik tıbbi kayıtların masaüstünden mobil cihazlara, sabit hemşire istasyonlarından mobil hemşire istasyonlarına genişletilmesi anlamına gelir. Ana nüfus hemşirelerdir ve uygulama senaryoları tıbbi emir yürütme (üç kontrol ve yedi çift) ve yaşamsal belirtilerin toplanmasıdır. Barkodların ve RFID bilekliklerin kullanılmasıyla, sağlık personelinin iş verimliliğini artırmasına ve hastaların güvenlik ve mahremiyet koruması ihtiyaçlarını korumasına yardımcı olur.

 

Ürün Avantajları

CILICO mobil hemşirelik mobil bilgisayarı, entegre barkod tarama ve elektronik etiket okuma işlevi, tek bir cihaz birden fazla veri toplama gereksinimini karşılar; bu arada, açık arayüz tasarımı, tüm küresel mobil hemşirelik yazılımı yerleştirme gereksinimlerini destekleyerek hastane ekipmanı test maliyetlerini azaltır..


Intravenöz İlaç Dağıtımı Merkezi

İş Sahnesi

PIVAS intravenöz ilaç tahsis merkezi, uluslararası standartlara göre kurulmuş klinik eczacılık ve bilimsel araştırmaları birleştiren bir tıp kurumudur. GMP standartlarına uygun çalışma ortamında, eğitimli eczacılık teknisyenleri tarafından çalışma prosedürlerine sıkı sıkıya bağlı olarak konfigüre edilen, ilaç tedavisi ve akılcı ilaç hizmetlerinin özelliklerine göre tasarlanmış klinik ilaçtır. Doktor siparişinin barkodunu almak ve sıvı konfigürasyonunu, giden kontrolü kontrol etmek için bir mobil bilgisayar kullanın. Kalabalığı bir eczacı olarak kullanın.


Ürün Avantajları

Statik dağıtım merkezinde, yüksek frekanslı barkod tarama gereksinimleri, mobil bilgisayar tarama ve okuma performansı için son derece yüksek gereksinimlere sahiptir. Fourier el terminalleri, tarama elde etmek için derinlemesine optimize edilmiş kod çözme algoritmalarının bağımsız araştırma ve geliştirmesiyle birlikte uluslararası ana markaların yüksek performanslı tarama kafalarını kullanır. Daha hızlı ve daha güçlü.


Tıbbi Atık Yönetimi

İş Sahnesi

Tıbbi atık arıtmanın tüm bağlantıları hakkında bilgi toplamak için RFID radyo frekansı tanımlama teknolojisini kullanın. Akıllı yönetim sisteminin inşası yoluyla, çevrimiçi sistem, tüm süreci, izlenebilirliği ve kapalı döngü Denetimini elde etmek için tüm tedavi sürecini, gerçek zamanlı denetimi ve tıbbi atıkların konumlandırılmasını izler.

 

Ürün Avantajları

RFID bilgi toplama, bilgi işleme ve etiket baskısını entegre edebilen CM550X Android akıllı baskı mobil bilgisayarı, tıbbi atıkların akıllı yönetimi alanında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bebek Hırsızlık Önleme Yönetimi

Bebek hırsızlık önleme sistemi, bebeğe ve anneye aynı anda bir RFID etiketi takar ve bebeğin durum bilgilerini almak için özel IoT platformu aracılığıyla bebeğin RFID etiket sinyalini gerçek zamanlı olarak alır. Bebek izinsiz olarak koğuştan çıkarıldığında, sistem otomatik olarak alarm vererek bebeğin hastanede yattığı süre boyunca güvenliğinin sağlanması ve hastane hizmetlerinin kalitesinin artırılmasını sağlar.


Giriş Ve Çıkış

Bebeğin banyo, acil bakım vb. gibi nedenlerle koğuştan ayrılması gerektiğinde, çıkış izni vermek için el terminali aracılığıyla bir check-out işlemi yapılması gerekir, aksi takdirde alarm verilir ve koğuşa dönerken otomatik olarak bir check-in yapılacaktır.

 

Bebek Bakıcısı Kaydı

 

Hemşirelik işlemi sırasında hemşireler, mobil hemşire el terminali aracılığıyla anne ve bebek bilekliklerini tarayabilir ve hemşirelik işlemlerini gerçekleştirebilir. Sistem tüm yatak başı hemşirelik hizmetlerini kaydedecek ve ayrıca hemşire personelini tanımlayan etiketler aracılığıyla hemşireleri otomatik olarak kaydedebilir.

 

Kısıtlı Kişi Yönetimi

Check-in ve check-out Bir kişinin kısıtlı alanı terk etmesi gerektiğinde, ayrılmaya yetkili bir mobil bilgisayar aracılığıyla bir check-out işlemi yapması gerekir, aksi takdirde alarm verir.

Hemşire Kaydı
Hemşirelik personeli, hemşirelik işlemi sırasında mobil hemşirelik mobil bilgisayarı aracılığıyla bilekliği tarayabilir. Bir hemşirelik operasyonu gerçekleştirirken, sistem tüm yatak başı hemşirelik hizmetlerini kaydedecektir. Bakım personelini etiketlemeyin ve bakım personelinin muayene kayıtlarını otomatik olarak kaydedin.

Kıyafet Yönetimi

RFID hastane giyim yönetimi, hastane doktorlarına ve hemşire üniformalarına, hasta üniformalarına, yatak takımlarına, çarşaflara vb. RFID elektronik etiketleri eklemek ve giysi kaydını, giysi envanterini ve giysi makbuzunu otomatik olarak tanımlamak için RFID tezgah üstü, el tipi, sabit okuyucular kullanmaktır. Hizmet kurtarma, hizmet durumu sorgulama, hizmet izleme, hizmet otomatik sıralama gibi çeşitli yönetim süreçlerinin yönetim modu, hizmet yönetiminde hastanenin endişelerini daha iyi çözebilir.Faydalar

Hastane enfeksiyonlarının etkin kontrolü

Kayıp oranını önemli ölçüde azaltın

Devir teslim süresinden tasarruf edin, gönderme ve alma işlemlerini optimize edin ve kaynak maliyetlerini azaltın

Departmanların iş yükünü azaltın

Çok boyutlu veri istatistikleri raporları için yönetim temeli sağlayın

İlgili Ürünler
Diğer Uygulamalar
İletişim

Yeni ürünlerimiz ve haberlerimiz için abone olun