info@solutera.com.tr
Otomotivde Akıllı Üretim

Arka Plan

"Akıllı Üretim" in gelişi, üretim hatlarının dijital yönetimi kaçınılmaz bir trend haline geldi, Bilgi teknolojisi, otomasyon teknolojisi, modern yönetim teknolojisi ve üretim teknolojisini birleştiren CILICO otomotiv çözümleri, tarihi anda ortaya çıktı, üretim hattı bilgi toplama / izleme , depolama ve depolama, iş istasyonu süreç toplama, kusur denetimi, Otomotiv endüstrisindeki şirketlerin bilgi düzenini tamamlamalarına ve şeffaf bir fabrika inşa etmelerine yardımcı olun.

 

Çözümler 

CILICO otomotiv endüstrisinin çözümü, otomotiv endüstrisinin beş ana sahnesini derinleştirerek, otomotiv endüstrisinin tüm sürecinin gerçek zamanlı bilgilerini otomatik olarak okur, gerçek zamanlı olarak etkileşime girer ve tüm sürecin izlenebilir yönetimini gerçekleştirir. Barkod, RFID, GPS vb. teknolojileri birleştirerek üretim atölyesi, depo ve dağıtım merkezindeki hammadde ve ürünlerin gerçek zamanlı takibini, otomatik tanımlamasını, toplamasını, kaydını ve yönetimini gerçekleştirerek yönetim ve işletme maliyetlerini büyük ölçüde azaltın , başarısızlık oranlarını azaltın ve iş verimliliğini arttırın.


Uygulama Senaryoları

Production MES System | Depo WMS Sistemi | Araç Lojistiği

Sertifika Yönetimi | Güvenlik Kontrolü

Üretim MES Sistemi

İşletmelerin, fabrikaların ve proses kontrol sistemlerinin gerçek zamanlı iletişimini, gerçek zamanlı bağlantısını sağlayın.

Üretim döngüsünü kısaltın, devam eden çalışmayı (WIP) azaltın, zamanında teslimat yeteneğini geliştirin, ürün kalitesini iyileştirin ve şirketin verimliliğini artırın ve şirket maliyetini azaltın.


 

Depo WMS Sistemi

Üretim sürecinde, depolarda, dağıtım merkezlerinde vb. hammadde ve ürün akışının gerçek zamanlı takibi.

Depo konumunun yönetimini standartlaştırın, depo kullanımını iyileştirin, toplama hızını artırın, ürün envanterini doğru bir şekilde sayın ve ürün sevkiyat bilgilerini izleyin ve bunların tümü lojistik doğruluğunu ve gerçek zamanlı performansı büyük ölçüde iyileştiriyor.Araç Lojistiği

RFID ve barkod ile bağlanan araç ve ulaşım sistemi, ulaşım aracının koşu parkurunu gerçek zamanlı olarak iyi bir şekilde izleyebilen mobil bilgisayar ile birleştirilmiştir.

Depo sistemini kullanarak ve RFID çipini araç RFID barkoduna sınırlayarak araç envanterinin gerçek zamanlı yönetimini yapmak kolaydır.


 

Sertifika Yönetimi

Nakliye ve satış sürecinde araç teslim alma, envanter, teslimat, servis ve araç iade segmentlerindeki araç bilgilerinin taranarak merkeze zamanında gönderilmesi.

Araç satış durumunu kontrol edin

Bilgi tutarsızlığını önlemek için satış verilerini birleştirin

Tüm araç satış sürecinin gerçek zamanlı bilgilerini izleyin (mağaza satışlarından delivery),

Satıcının satış bilgilerini doğru bir şekilde almasına yardımcı olur.

Kuralları çiğneyen işlemlerden kaçının ve kanal satış riskini azaltın.

 

Güvenlik Kontrolü

Varlık ve envanterin yönetimine yardımcı olan ve sermaye israfını azaltan fabrikanın sabit varlıklarının kıllı bir şekilde tanımlanmasını düzenli olarak yapın.

Sabit kıymetlerin (Tamir edilecek/hurda/kullanımı durdurulacak vb.) her zaman ve her yerde kolayca takibi.

Sabit kıymetlerin verimliliğini artırmak, işçilik maliyetini azaltmak ve yönetimi iyileştirmek


 

Faydalar

Geleneksel yolla karşılaştırıldığında, bu gerçek zamanlı iletişimi gerçekleştirebilir ve şirketin verimliliğini artırabilir ve şirket maliyetini azaltabilir

Satış riskini azaltabilecek gerçek zamanlı ve doğru veriyi uygulayın.

Araç ve Aksesuarlar bilgilerinin otomatik okunması, gerçek zamanlı izleme elde edilmesine ve hata oranının azaltılmasına yardımcı olur.

Güvenliği sağlamaya ve arıza oranını azaltmaya yardımcı olan düzenli inceleme ve bakım.

İlgili Ürünler
Diğer Uygulamalar
İletişim

Yeni ürünlerimiz ve haberlerimiz için abone olun